Adil bir konuşma için!

closeBu blog girdisi uzun uzun zaman önce yazıldığından dolayı, okunduğu tarihte geçerliliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir durumda, öncelikle içerdiği bilgilerin güncelliğini kontrol etmeniz önemle rica olunur.

This post was published 12 years 2 months 1 day ago which may make its actuality or expire date not be valid anymore. This site is not responsible for any misunderstanding.

Yine nette bir mail zinciri oluşturulmuş ve cep abonelerine “adaletli konuşma ücreti için bir gün sessizlik” sloganıyla 20 ekim
perşembe günü cep telefonlarını kullanmama çağrısı yapıldı…
işte mailin içeriği:

“Arkadaşlar Türkiye GSM’de yüzde 66 vergi oranıyla şu an dünya sıralamasında 1. sırada. Bizden sonra gelen ülke de Tanzanya. Artık bu enayiliğe bir ‘dur’ demenin zamanı geldi. Eğer devlet bizim konuştuklarımızdan vergi alıyorsa biz de süreli olarak konuşmayız. Böylece bizlerin para makinası olmadığımız ve yeri geldiğinde sesimizi çıkarttığımız bilinir. Hedefimiz vergi oranlarının dünya standartlarında olması. Bu olana kadar eylemler devam edecek.”

Bakalım ne olucak 20 Ekim günü!
Pek sanmıyorum anne karnından telefonla bitişik çıkan Türk milletinin bir günlüğüne de olsa telefonu bırakabileceği ama!!
Hadi bakalım!

Alıntı:Hurriyetim.com

Share

Osman BICAKCI

I am a technology lover who lives in Istanbul. I would like to converge many of things in my life, there is one rule instead; simplicity is required.

As a technology lover, there are a million things I want to experience, to do, to be better at. I believe that “A life without a cause is a life without an effect” so I’m willing to build my life onto a good and valid cause for reaching and creating a good effect.

One thought to “Adil bir konuşma için!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*