Yapamadık

closeBu blog girdisi uzun uzun zaman önce yazıldığından dolayı, okunduğu tarihte geçerliliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir durumda, öncelikle içerdiği bilgilerin güncelliğini kontrol etmeniz önemle rica olunur.

This post was published 11 years 7 months 2 days ago which may make its actuality or expire date not be valid anymore. This site is not responsible for any misunderstanding.

Karalarda beyazları aradık da bulamadık,

Dünde bugünü sorduk da göremedik,

Hüzünde mutluluğu yazdık da okuyamadık,

Hep bizi aradık aslında ama kavuşamadık…

Kim ve neden soruları arasında kaybolduk.

Hep başkasını aradık, lakin yanıldık…

Hep en başa döndük de göremedik nedeni,

Ama ben buldum şimdi suçluyu:

Aslında Sen…

Aslında Ben…

Aslında Bizdik!

Share

Osman BICAKCI

I am a technology lover who lives in Istanbul. I would like to converge many of things in my life, there is one rule instead; simplicity is required.

As a technology lover, there are a million things I want to experience, to do, to be better at. I believe that “A life without a cause is a life without an effect” so I’m willing to build my life onto a good and valid cause for reaching and creating a good effect.

4 thoughts to “Yapamadık”

  1. Yapamadıklarımız, aslında onları yapamadık dediğimiz anda yapabileceklerimizdir. İnsan o noktada haykırırken yapamadığını, aslında onu yapabileceğini söylüyordur şu dünyaya. sonuç, yapamadığımız sadece yapamamaktan başka bir şey değil. öyle, gerçekten öyle.

  2. Eğer yapacak kimse kalmadıysa ya da değmezse onları yapmaya… Yani yüzü astarından pahalıysa hayatın. O zaman ne olacak. Yazdıklarım bir pişmanlık ifadesi belki. Deli zırvası olması daha muhtemel ya neyse…

  3. Şuanki ruh halimden olsa gerek anlatamadığım bir duyarlılıkla yakın bana bu cümleler. Fakat ben hala suçluyu bulamadım..
    Neyse bunları yorumdan sayma, hastayım, vücüdumdaki ateş rahat bırakmıyor yazmak için..

  4. Öyle zamanlar vardır ki, okuduğumuz şiir bizim derdimizi anlatır, dinlediğimiz şarkı bizim şarkımızdır. Bulunduğumuz ruh hali etkiler zevklerimizi.
    Suçluyu aramak da çok da inatçı olma sakın… Suçlu yoktur belki kimbilir.
    Geçmişler ola sana… Tez vakitte şifa bulasın inşallah!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*