Zor

closeBu blog girdisi uzun uzun zaman önce yazıldığından dolayı, okunduğu tarihte geçerliliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir durumda, öncelikle içerdiği bilgilerin güncelliğini kontrol etmeniz önemle rica olunur.

This post was published 11 years 6 months 20 days ago which may make its actuality or expire date not be valid anymore. This site is not responsible for any misunderstanding.

Zormuş bilmiyordum. Soruları sormak da zormuş, cevabı bulmak da! Gün ve gün umutları kaybetmemek için kendini kandırmak da zormuş da ben bilmiyordum.

Hayatın kendi kendisine oynadığı oyunda kullandığı figüranlar olmak değil de, hayatın bu oyunda yaptığı hileler canımı sıkan. Zamanın su gibi akıp gitmesine de sözüm yok da, geri dönüşünün olmamasına ne demeli!

Yolunu bulamayan su gibi, birikmeye başladım olduğum yerde. Gün geçtikce büyüyor sınırları bu birikintinin. Ümitleri, korkuları ve bilmediklerimi biriktiriyorum belki lazım olur günün birinde diye. Yok ama umudum yok pek geleceğe dair! Zor olsa da kabullenmek, yok artık umudum!

Belki ufak bir teselli benim ki…� Keşkelerin esiri olmadan önce belkilerin esiri olmayı kabul etmek� çaresizce. Belki demek geleceğe.. Hani olmaz ya ama belki…�

Share

Osman BICAKCI

I am a technology lover who lives in Istanbul. I would like to converge many of things in my life, there is one rule instead; simplicity is required.

As a technology lover, there are a million things I want to experience, to do, to be better at. I believe that “A life without a cause is a life without an effect” so I’m willing to build my life onto a good and valid cause for reaching and creating a good effect.

4 thoughts to “Zor”

  1. Yazıyı okuyunca seni bu denli umutsuz yapan ne diye sormadan edemedim kendime.. Umut herzaman vardır, sen değil miydin “herşey güzel olacak, en güzel temenni bu belki de” diyen! Şimdi de ben sana diyorum. Umarım içinde bi yerlere teğet geçer sözüm..

  2. Umut herzaman vardı da, sanırım yavaş yavaş tükendi bendeki umut. Beni yeniden umutlandıran güzel birşeyler görmedim ki, umudum tazelensin. Hergün cebimdeki umutlardan harcadım. Geldi işte bittiği gün. Geldi işte tükendiği gün…
    Ama hala belki diyorum, belki…

  3. Ne desem boş anlaşılan keşke seni umutlandıran güzel bişeyler gösterebilsem. Ne biliyim elindeki nimetleri, sahip olduğun güzel şeyleri düşün belki seni mutlu eder.. Bunu söylemek için bu saatte nete girdiğimi de düşünebilirsin:) İyi geceler..

  4. Biraz geç olacak cevap herzaman ki gibi ama kusura bakma yarına 2 tane proje yetiştiriyorum. Umutsuzluğum mutsuzluğum demek değil lakin işte pek göremiyorum birşeyler belki geçici bir körlük benimkisi. Teşekkür ederim yine de bu kadar çaba içinde olman bile çok hoş. Büyük ihtimalle uyumuşsundur sana huzurlu geceler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*