Beyza’nın Kadınları

closeBu blog girdisi uzun uzun zaman önce yazıldığından dolayı, okunduğu tarihte geçerliliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir durumda, öncelikle içerdiği bilgilerin güncelliğini kontrol etmeniz önemle rica olunur.

This post was published 11 years 10 months 9 days ago which may make its actuality or expire date not be valid anymore. This site is not responsible for any misunderstanding.

Beyza'nın Kadınları

Evet uzun zamandır beklediğim film sonunda vizyona girdi. Filmde Asansör filminin yönetmeni Mustafa Altıoklar imzası var.. Filmin konusu söyle:

Beyza’nın Kadınları, bir yandan giderek derinleşen bir seri katil bulmacası, diğer yandan kişilik bölünmesi yaşayan bir kadının kendisi ve geçmişiyle yüzleşmesi üzerine kurulu. Hayatında her şeyin yolunda gittiğini düşünen, psikiyatr kocası Doruk?a aşkla bağlı Beyza Türker’in hayatı, yaşamaya başladığı tuhaf bilinç kayıplarıyla altüst olur. Bu arada İstanbul’un çeşitli semtlerinde bulunan kesilmiş bacaklar yüzünden şehri seri katil korkusu sararken, cinayetleri araştıran komiser Okan yeni iş ortağı Doruk Türker ile tanışır. Eğitimini Amerika’da almış olan Doruk Türker bu davada seri cinayet uzmanı olarak görev almıştır. Komiser Okan ve Doruk seri katili ararken, Beyza da hatırlayamadığı kayıp zamanlarının peşine düşer. Polis katilin peşindeyken Beyza da kendi gerçeğiyle yüzleşir: Öldürülen kurbanlarla arasında kendisinin bile çözemediği bir ilişki bulunmaktadır.

Oyuncular: Tamer Karadağlı, Levent Üzümcü, Demet Evgar, Mine Çayıroğlu, Arda Kural, Ahmet Mümtaz Taylan, Salih Güney

Evet bir de internet sitesi var: Beyza’nın Kadınları

Pazartesi gününe kadar izlemeyi planlıyorum bir mani çıkmazsa… İzlenimlerimi paylaşırım zaten buradan! Eğer sinemaya giderseniz sizlere de iyi seyirler 😉

Share

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*