Fran’sız’ İhtilal II

closeBu blog girdisi uzun uzun zaman önce yazıldığından dolayı, okunduğu tarihte geçerliliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir durumda, öncelikle içerdiği bilgilerin güncelliğini kontrol etmeniz önemle rica olunur.

This post was published 12 years 2 months 18 days ago which may make its actuality or expire date not be valid anymore. This site is not responsible for any misunderstanding.

Evet Fransa kaynıyor…
Sebep:Tabii ki iki gencin polisten kaçarken trafoda elektriğe çarpılarak ölmesi değil…Bu sadece fiziksel tetikleyiciydi belki!!!
Ama asıl sebep son 3-4 yıldır azınlıklara uygulanan potansiyel suçlu muamelesi ve bunu yapan sadece Fransa,İngiltere ya da Abd değil.Bunu yapan AB nin temel taşları büyük üyeleri,AB den uzakta fakat gizli bir güçlülüğe sahip olan ülkeler.Yani bence 1-2 değil 8-10 ülke bu tarz davranış biçimine sahip azınlıklara karşı…

Ve işte bu ülkelerin korkusu Fransa’daki olayların kendi sınırları içinde de baş göstermesi…Ve bu sebeple Fransa’ya baskı uygulayıp,ona yardım ediyorlar bu isyanları bastırmak için!!!

Pek sanmam böyle tüm Avrupa’da böyle isyanlar olacağını(Belki 2-3 ülkede?).Zaten sayılı güne kadar Fransa Hükümeti seslerini kesecektir tahminimce.Ama eğer bastıralamazsa ortalık oldukça karışacaktır bence…

Share

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*