Gerçek mi?

closeBu blog girdisi uzun uzun zaman önce yazıldığından dolayı, okunduğu tarihte geçerliliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir durumda, öncelikle içerdiği bilgilerin güncelliğini kontrol etmeniz önemle rica olunur.

This post was published 12 years 1 month 23 days ago which may make its actuality or expire date not be valid anymore. This site is not responsible for any misunderstanding.

Gökyüzü hiç olmadığı kadar parlak bu sabah.Hiç olmadığı kadar cömert bugün deryalar.Ne olduğunun farkında olmadan yaşanılan bir kış sabahı..İklime inat,şans dolu bir bahar sabahı sanki…

Belki yeni bir şans bu yaşama tutunmak için.Zoraki bir kahve,veda zamanını ertelemek için .Hoş bir seda ararken düş dünyasında ,çoğuna soğuk gelen nefesi ölümün.

Sonra…

Beyaz bir örtüyü kaldırmak,kırk yıldır açılmayan pikabı çalıştırmak için.Yeni düş şehirleri keşfetmek için hafif,cızırtılı bir sesle hayal şarabından tatmak..

Bilmediğim,görmediğim sokaklarda;kendi evimdekinden rahat ve emin atabilmek ne kadar garip oysaki..Evet,evet,düş şarabının mayhoşluğunda dalıyorum uykuya… Kısa bir süreliğine de olsa unutmaya çalışıyorum her şeyi.Ailemi,arkadaşımı,evimi ve kendimi..Nemli ve ıslak kaldırımlarda kimsesiz,öksüz kalmak için.Belli belirsiz aydınlıklarda bakabilmek için;parlak gece kıyafetleriyle dolu vitrinin camına. Gerçeklerden kaçmak değil yaptığım. Aslını arayan bir yolcunun son haykırışları yankılanan duvarda. Perde perde inen karanlığın ardındaki aydınlığı görebilmenin yarattığı farklılığı yaşıyorum aslında…

Sokaklar dolmaya başladı gerçek dışı insanlarla.Gerçek dışı çünkü yitirmişler kendilerini.Kaçıyorum tüm ayazlarından gecenin.Başım dönüyor.Kimseye muhtaç olmamak için yığılıyorum koltuğa.Keyfim yerinde değil ama kayboluyorum mutluluk şarkılarında.Dil beste beste ulvileşiyor kendini bilmezliğin ortasında.

Kimbilir kaç gün kalmıştır kurtulmaya ayağımdaki ağdan?Benliğimi sıkan ellerin hükümranlığından kaçarken takıldığım,vurulduğum gül dalını koparmaya kaç sabah kaldı?

Bilmiyorum.Ama artık bitiyor yolculuğum.Pikabın cızırtılı sesi daha bir hoş geliyor artık..Lal olmuş gibiyim.Ne sesim çıkıyor,ne dilim dönüyor.Belki kaybettim tüm yaşadıklarımı.Ya da emanet etmişim düş kentindeki kaldırımlara..

Akıp giden hayallerin peşinden kaçmayacağım artık.Artık tutmayacağım yasını kimsesizliğin..Kimbilir belki de “Herşey çok güzel olacak!?…

Share

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 thoughts on “Gerçek mi?”