Kadın kimi sever?

closeBu blog girdisi uzun uzun zaman önce yazıldığından dolayı, okunduğu tarihte geçerliliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir durumda, öncelikle içerdiği bilgilerin güncelliğini kontrol etmeniz önemle rica olunur.

This post was published 11 years 11 months 5 days ago which may make its actuality or expire date not be valid anymore. This site is not responsible for any misunderstanding.

Evet yine Emre Aköz’den bir alıntı daha yapıyorum. Açıkcası bu da mantıklı geldi paylaşmak istedim.

İNGİLTERE‘ye taşınıp Henry Fuseli adını alan İsviçre doğumlu ressam, yazar, eleştirmen Johann Heinrich Füssli (1741-1825) şöyle demiş:
“Bir kadının sevgisi her zaman sevgi nesnesini kendinden üstün görmesiyle doğru orantılıdır: Kadın kendisinden aşağıda olana acır, onu hor görür ya da unutur gider. Kendisiyle aynı seviyede gördüğüne saygı gösterir, onu bağışlar ama tartışmalarıyla sürekli tedirgin eder. Ancak kendisinden üstün olana taparcasına bağlanır.”

Kadın ve seçim

Yoruma açık bir konu ama kadınların sahip olduğu yüksek EQ ile olma ihtimali yüksek bir olay. Sanırım kadınlarda için güç önemli bir öğe. Kendisi ile aynı seviyede olanlara yaptığı ile ilgili olanları okuyunca geçmişten birkaç hatıra canlandı zihnimde ama neyse…

Kendisine aşağıda olana acıması normal zaten. Kadın-erkek farketmez bu insanın genel davranış biçimidir zannımca.

Share

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

3 thoughts on “Kadın kimi sever?”