Köşebaşı…

closeBu blog girdisi uzun uzun zaman önce yazıldığından dolayı, okunduğu tarihte geçerliliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir durumda, öncelikle içerdiği bilgilerin güncelliğini kontrol etmeniz önemle rica olunur.

This post was published 11 years 9 months 1 day ago which may make its actuality or expire date not be valid anymore. This site is not responsible for any misunderstanding.

Garipliğimi sokaklara ödünç verdim artık…Masallarımı köşe başındaki oyuncakçıya sattım.Korkularımı, sahilden denize fırlattım ki;dünya’nın en ıssız sahilllerine vursun diye..Üstümde ağırlık yapan ne varsa,dağıttım eşe dosta….Kimine haset düştü, kimine hasret.

Sahipsiz kalmasın diye “anonim” diye,not düştüm yazılarımın sonuna.Hergün beklediğim gibi bekledim geçişini. Saat on altı otuz yedi oldu mu, başlardı sağanakları baharın. “Sanki yarın nisan” mış gibi eserdi rüzgarlar boydan boya. Bugün esmedi… Yakıcı bir ateş vardı onun yerinde. Sahipsiz iklimlerin bahara,yaza,güze ve kışa nefreti sanki.

Aslında her aşk böyle başlar. Nasıl olduğunu bir türlü anlamaz, onunla karşınıza çıkan ortak kader parçalarına ya da ufacık tesadüflere büyücek anlamlar yükleyiverirsiniz. Artık aynalar ülkesi, artık masal diyarı…Yapacak birşey de yoktur. Kanınıza girmiştir. Yatarken o, kalkarken o, uykunuzdan geçer, düşünüzden, düşüncenizden, belki rüyalarda bir yerden bir yere düşüşünüzde, kışsa üşüyüşünüzden… Hep o.

Her aşk böyle başlar.*

Nasıllarını bulamadan, kaybolmak değil de; bulamadan kaybetmek en kıvrandırıcı olanıdır acıların. Her gün uzanıp da, eller yükseldiği zaman arşa doğru, akıldan ve kalpten uzaklaşmadığı gibi, isminsiz kalmaz kelamlar… Ufak bir fısıltı gibi gelir, sesin dışında tüm sesler.. Gülüşün mahkumiyeti müebbete dönüştürmek için verilen karar gibidir. Ne eğri ne doğru sormak zordur kendine.. Herşey iyi gitsin diye sızlanırsın. Kaybetmek yoktur aşklarda.. Kaybolmak vardır büyüsünde.

Hikaye başlar ama bitmez… Düğüm atılır ama çözülmez… Sebebi bilinir de sorulmaz…

*Sanki Yarın Nisan, Onur Caymaz

Share

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

6 thoughts on “Köşebaşı…”