MS Vista yine ertelendi

closeBu blog girdisi uzun uzun zaman önce yazıldığından dolayı, okunduğu tarihte geçerliliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir durumda, öncelikle içerdiği bilgilerin güncelliğini kontrol etmeniz önemle rica olunur.

This post was published 11 years 10 months 3 days ago which may make its actuality or expire date not be valid anymore. This site is not responsible for any misunderstanding.

Evet yine yeni yeniden.. Vista’nın çıkış tarihi ertelendi. Daha önce, yok artık bir daha ertelemeyeceğiz, 2006 sonunda çıkaracağız derken şimdi de, güvenlik sorunları sebebiyle gelecek yıla kaldığını bildirdiler.

Vista’nın en sağlam noktasının güvenlik olacağı söylenirken, güvenlik açıklarının kapatılacağı söylenerek çıkış tarihinin ertelenmesi ilginç bir nokta. Ayrıca Ms’in hiçbir şekilde özgür yazılımlar kadar güvenilir olamayacağını düşünüyorum. Çünkü özgür yazılımda, hata bulma ve düzeltme hızı, ms’in hızından daha fazla. Bu da özgür yazılımını güçlü olduğunu gösteren bir örnek!

MS Vista

Vista konusunda ilgimi çeken bir diğer husus da; Vista’nın piyasaya altı farklı sürümle çıkacak olması.Ev kullanıcılarına yönelik, Vista Home Basic, Vista Home Premium ve Ultimate edition, kurumsal kullanıcıya yönelik olarak da Vista Business ve daha üst düzeyde Vista Enterprise paketleri bulunuyor. Böyle versiyonlamasının iyi olduğunu düşünebilirsiniz lakin hiç de öyle değil! Çünkü her versiyon bir öncekinden daha pahalı lisans demek… Bu da insanların maddi olanaklarını zorlamasına sebep olacak!

Evet yine de bekliyorum merakla bakalım neler olacak!

Share

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*