St.Valentine’s Day = Sevgililer Günü = ???

closeBu blog girdisi uzun uzun zaman önce yazıldığından dolayı, okunduğu tarihte geçerliliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir durumda, öncelikle içerdiği bilgilerin güncelliğini kontrol etmeniz önemle rica olunur.

This post was published 11 years 11 months 10 days ago which may make its actuality or expire date not be valid anymore. This site is not responsible for any misunderstanding.

Evet bugün 14 Şubat… Nam-ı diğer sevgililer günü. Açıkcası manasını kavrayamadığım günlerdendir. Sadece usulüne uygun olsun diye kutlamıştım geçen yıllarda. Alınan hediyeye karşılık vermeme durumunda olmamak ya da sevdiğimi üzmemek için hediye almak zorunda kaldım 14 Şubata özel olarak. Hediye almaktan hoşlanmama karşın, nedense 14 Şubat hediyeleri zoraki meydana gelmiş bir fiilin sonucu olduğundan, ne aldığım hediyeden ne de verdiğim hediyeden hoşnut kalmam 14 Şubatta.Sanırım 14 Şubat günü ile ilgili daha sert fikirlerim var ama sevgili blog okurları korkmasınlar ürkmesinler. Gayet insancıl geçiriyorum 14 Şubat gününü. İnsanın sevgilisi olsa da olmasa da gayet standart bir gün olarak değerlendirmesi gerektiğini düşündüğümden olacak ki; sevgilim olduğu zamanlardan farksız olacak bu 14 Şubat da…

Beğendiğim bir yazıyı alıntılıyorum ek$i‘den:

yalan bir gun, hepimiz biliyoruz.. parfumeri ve cicekci esnafi ortaklasa duzenlemisler. bir gun once bos olan cafeler dolu olsun bir gun sonra.. cicekler satilsin iki kati fiyatina.. oh ne ala.
bazilari in diye kabul etmis.. diyorlar ya hani trendy. o iste.
bazilari eksik kalmamak icin istemis.. “ne derim kizlara hediye almadiysam sevgililer gunu‘nde??
fakat en aciklisi, en korkuncu baska..
sevilmeye ne kadar muhtaciz! ne kadar icimiz gidiyor biri bir gun olsun bizi sevdigini soylesin, ne olur bir gun olsun biri bize ozel bir seyler versin.. parasi degil, anlami bile degil. ne olur biri bir gunluk bizi sevsin.
senede bir gun yanimizda olsun, ellerimizi tutsun, yalniz hissetmeyelim bu hayata karsi, sanki evliymisiz gibi olsun. sanki masallardaymisiz gibi olsun. sanki kulkedisi olalim baloda, ya da prens olalim kizi opup uyandirinca..
sevgililer gunu su ana kadar kapitalist bir para tuzagi gibi gelirdi bana. simdi sevilmeye muhtac oldugumuzu gosteriyor oysa. hangisi daha kotu bilmiyorum.
ama sonrasinda jenerigin gecmesini bekleyerek tukettigimiz hayatimizda*, butun yalnizligimizla, televizyonda gorulen adamlarla kadinlarin hayalini kurup birbirlerine razi olanlar olarak.. kotu durumdayiz.
(asik olup da her gunu sevgililer gunu yapanlar disinda.)?

Neyse madem sevgilisi olanlar hediye alacaklar, ben de sizlere bir klasik 14 Şubat şarkısı hediye ediyorum…Erkin Koray klasiğidir lakin ben size Zuhal Olcay’ın Başucu Şarkıları albümündeki yorumunu sunuyorum. Buradan buyrun ya da şarkının ismine tıklayın…

Zuhal Olcay – Yalnızlar Rıhtımı

bir ben miyim perişan
gecenin karanlığında
yosun tuttu gözlerim
yalnızlar rıhtımında

bütün gece ağladım
dalgalar kucağında
yosun tuttu gözlerim
yalnızlar rıhtımında
bir beni mi unuttular
uçup gitti martılar
geceler ben ve deniz
yalnızlar rıhtımında

bütün gece ağladım
dalgalar kucağında
yosun tuttu gözlerim
yalnızlar rıhtımında

Share

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

17 thoughts on “St.Valentine’s Day = Sevgililer Günü = ???”