Yok

closeBu blog girdisi uzun uzun zaman önce yazıldığından dolayı, okunduğu tarihte geçerliliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir durumda, öncelikle içerdiği bilgilerin güncelliğini kontrol etmeniz önemle rica olunur.

This post was published 11 years 27 days ago which may make its actuality or expire date not be valid anymore. This site is not responsible for any misunderstanding.

Kilit

Yazamıyorum… Konuşamıyorum… Hatta artık düşünemiyorum… Tamamen kapandı zihnimin üretkenliğe giden yolları hissedebiliyorum. Niyetleniyorum kalemi alıp birşeyler karalamaya, sonra uçup gidiyor kelimeler, zihnimin karanlık köşelerine. Arıyorum ama bulamıyorum. Yolumu kaybeder gibi oluyorum kimi zaman. Neredeyim diyorum kendi kendime. “Neredeyim, ne haldeyim ve kiminleyim?” Cevaplarımı kendimden bile saklıyorum bilmeden.

Tüm hallerinden bıkmış bir haldeyim dünyanın. Ban-a çektirmesinden, ben-de beni bitirmesinden, ben-den beni götürmesinden, ben-i üzmesinden ve en çok da yalın halinden bıktım dünyanın.Türlü türlü yalanlarından, sahte maskelerinden, nezaketen söylenen iltifatlarindan korktum dünyanın.

Sebebini biliyorum tüm bunların, düşünemiyorum ama hissedebiliyorum en azından. Göremesem de biliyorum varlığını güzel şeylerin. Duymasam da güzel sonlarını masalların, hep güzel biter masallar biliyorum. Korkmuyorum türlü oyunlarından kimselerin. Sessiz kalsam da, lal olsam da biliyorum gün olacak, bahar gelecek, gün gelecek sis dağılacak zihnimdeki. Gün o gündür ki, kelamlar bir bir selam duracaklar zihnimde, zamanı gelince açılacak perdesi gönül sahnemin. Ne Pandora’nın kutusu olacak sahnenin arkasında, ne de zahiri görüntüler. Ben olacağım hayatın tozlu sahnesinin önünde ve arkasında.

İşte o zaman geri vereceğim tüm hallerini dünyanın. San-a geleni, sen-de kalanı, sen-den olanı, sen-i sen yapanı ve sen halini iade edeceğim dünyaya! Sonra alacağım kalemi elime, mürekkebin hakkını vereceğim elimden geldiğince. O zamana kadar “yok” yazacağım sadece. Yok…

Share

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

One thought on “Yok”