Gün olur…

Altı çizilenler I

closeBu blog girdisi uzun uzun zaman önce yazıldığından dolayı, okunduğu tarihte geçerliliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir durumda, öncelikle içerdiği bilgilerin güncelliğini kontrol etmeniz önemle rica olunur.

This post was published 15 years 7 months 29 days ago which may make its actuality or expire date not be valid anymore. This site is not responsible for any misunderstanding.

Kitap okurken not aldığım bazı güzel parçalar… Aslında daha uzun cümleler kurmak isterdim lakin, Gece Yolcuları’nın bir parçasında geçtiği gibi:”of demeye halim yok/ah demeye dilim yok/bakıp görecek gözüm yok!”.

“Hikaye sonunu size bırakıyor, Sonra diyorsunuz, Peki sonra ne oldu? Ne yapacaksın sonra ne olduğunu? Sana ne! diye tersliyor hikaye; hatta belki, Sonunu ben bilmiyorum, Ya sen biliyor musun? diye dalga geçiyor. Ya da Peki, sence ne oldu sonra? diye bir karşı soruyor. Ya da, omuz silkerek; hepsi bu kadar, diyor. Kusura bakma ama, hepsi bu kadar! Tıpkı hayat gibi! Hayatta da daha fazlası yok ki! ”

Murathan Mungan

(Adam Öykü, 16.Sayı, 1998)

Sordum kendi kendime ne yapılabilir çamurdan? Heykel / Acılardan? Aşk. Yoksulluklardan / Bir devrim bile yapılabilir.Ama hiçbirşey / Hiçbir şey yapılamaz ayrılıklardan…

Onat Kutlar

(Günlük Şiirler, Unutulmuş Kent, 1986)

Share

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.